Wystawa MaTu przedstawia monumentalne obrazy stworzone w unikatowy sposób. MaTu to pierwsza na świecie artystka, która stworzyła unikatowe, wielkoformatowe obrazy za pomocą wrotek, zastępując nimi pędzel malarski. Geneza idei Malowania Ruchem sięga jej dzieciństwa. Od 7 roku życia fascynowała ją muzyka, jazda figurowa na lodzie i kolory. Artystka rozwijała swoją ideę tworząc coraz większe obrazy. Gdy nie mogła już sięgnąć ręką płótna, zaczęła kłaść je na podłożu bez krosien, by swobodnie móc w nie wchodzić. W 2006 roku MaTu połączyła sztuki plastyczne z muzyką, ruchem, filmem i przestrzenią, tworząc unikatowy, multimedialny, wielowymiarowy performance malarski. Skonstruowała specjalny kostium do malowania z podajnikami farby, które prowadziły kolory prosto pod kółka wrotek. Poruszając się w takt muzyki artystka rozprowadza farbę kółkami tworząc ekspresyjną sieć coraz bardziej splątanych linii-śladów, linii-odcisków. MaTu wyraźnie daje do zrozumienia, że równie istotny jest dla niej estetyczny efekt pracy, jak i sam proces twórczy. Odmieniła tym samym stereotypową postawę malarza zamkniętego w pracowni, siedzącego przy sztalugach, na artystę witalnego, malującego w ruchu, tworzącego „live” na oczach widzów. To malarstwo wymaga treningu i fizycznej kondycji, gdyż angażuje całe ciało artystki podczas tworzenia wielkoformatowych płócien, podobnie jak podczas sportowego wysiłku. Największe płótno z tej serii zatytułowane By Night o wymiarach 200 m² powstało nocą w samym sercu stolicy, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w 2007 roku. W trakcie pracy nad obrazem artystka dokumentuje etapy malowania fotograficznie i filmowo. Obecnie, po 10-u latach od stworzenia pierwszego dzieła w tej technice, sporządziła staranne reprodukcje wielkoformatowych płócien, by oryginały podzielić na mniejsze obrazy – układające się w cykle, ale stanowiące zarazem odrębne dzieła, które możemy oglądać dziś w Galerii Kolekcji Fibak.
MATU / MArzena TUrek Gaś / artystka międzynarodowa. Tytuł Magistra Sztuki uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2001). Wystawiała na całym świecie w: Anglii – Londyn (Mall Gallery 2000), Szwecji - Sztokholm ( World Trade Center 2000), USA - Nowy Jork (United Nations 2000). Jej plakaty prezentowane były w: Moravian Gallery w Czechach - Brno (2002), na Węgrzech - Pecsi Gallery (2000, 2008, 2009, 2010); Moskwie - The Central House of Artist (2006), Colorado - Hatton and Curfman Calleries, USA (2001, 2003); Japonii - Ogaki Poster Museum (2000/2001); z kolei limitowane serie prac graficznych I foto w Korei - Seoul (2006); Niemczech – Oldenburg Horst – Jansen Museum (2010); Japonii - Tokyo (2015) oraz Art Fair Asia Fukuoka (2015).
W 2006 otrzymała Stypendium Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego. W 2011 wygrała konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Warszawy - Sztuka w Przestrzeni Publicznej I zrealizowała część swojego długofalowego projektu Shapes of Colour, który wciąż kontynuuje. Monumentalny relief o wymiarach około 100 m² powierzchni przymocowany do budynku (Targowa 12) można oglądać przez cały czas. Sztuka użytkowa jest naturalnym procesem w który wchodzi MATU. Tworzy kostiumy, małą architekturę, meble, scenografie, plakaty, znaki graficzne, jest malarką przestrzeni i ruchu.